Rendkívüli riportsorozat a magyarországi események visszhangjáról - a nyugati fővárosokban működő tudósítóink jelentései
1956. október 26. 13:40 ● 14:32
00:00 | 00:00 |
A műsor leirata
Szignál
Kedves Hallgatóink! Folytatjuk tudósításainkat a nyugati fővárosokból. A magyarországi események iránti érdeklődés egyre fokozódik. A világ közvéleménye feszült érdeklődéssel figyeli népünk szabadságharcát. Mostani riportunk először bécsi tudósítónk jelentését közli. Hallgassák meg mindenekelőtt, mit mondanak a tegnap este Budapestről érkezett külföldiek.
Csütörtökön este megérkezett Bécsbe a külföldiek első csoportja, amely konvojban hagyta el a forrongó Magyarországot. Egyiküknek piros-fehér-zöld kokárda díszlett a gomblyukában. Győrött tűzte a keblemre egy asszony - magyarázta büszkén. Ez a győri felkelők jelvénye. Mindenki ezt hordja a gomblyukában. A győriek a lelkünkre kötötték, mondjuk el, mi történik Magyarországon. Amikor a külföldiek gépkocsijai áthaladtak Győrött, óriási tömeg tüntetett a pályaudvar előtti térségen, azt a benyomást keltve, hogy a lakosságot itt sem nyugtatták meg a kommunista ígéretek.
A gépkocsi-konvoj utasai nemcsak megrázó élményeket, hanem perdöntő dokumentumokat is hoztak magukkal Budapestről. Az első eredeti fényképfelvételeket a véres budapesti eseményekről. A filmkockák, amelyeket rövidesen valamennyi nyugati lap közölni fog, megrázó jeleneteket örökítettek meg Budapest történelmi napjairól. Az egyik gépen géppisztollyal felfegyverzett fiatalok, munkásifjak és munkáslányok vonulnak a Duna-parton. Egyikük vérbe mártott piros-fehér-zöld zászlót lobogtat a kezében. A zászló lyukas a közepén. Kiszakították belőle a vörös csillagot. Az egyik filmkocka, amely a képeslapok szenzációja lesz, a felkelők által elfoglalt szovjet páncélost ábrázolja, amelyre kitűzték a piros-fehér-zöld lobogót. A harckocsi szabadságharcos csoportot visz a hátán az arcvonalra.
A bátor fényképész az utcai jelenetek egész sorát örökítette meg lencséjével. Az egyik képen szabadságharcosok tüzelnek az utcasarkon, a másik égő házat ábrázol. A szovjet rohamlövegek tüze gyújtotta fel. Kokárdás szabadságharcosok rohannak egy üzlet előtt. A kirakat üvegje be van törve. Tisztán látni a bolt kirakatát. Érintetlenül sorakoznak egymás mellett a cukorkás dobozok, édességek. Döntő cáfolat a kommunisták hazugságaira, hogy a rombolás célja a fosztogatás volt. Ebből a kirakatból egyetlen szem cukorkát sem vittek el a felkelők.
A Duna Szálló környéke is belekerült az események sodrába. Szerdán délután szovjet páncélos dübörgött el előtte. Szovjet katonák egy sérült orosz tisztet hoztak. Letették a szálló halljába. Magyar orvos bekötözte a sebesültet. Az orosz katonák később visszatértek és magukkal vitték a sebesültet. Nem sokkal később beviharzott négy géppisztolyos felkelő. Csak azután érdeklődtek, nincsenek-e oroszok a szállóban. Néhány perc múlva heves géppisztolytűz ropogott a közelben, jelezve, hogy a felkelők megtalálták a szomszédban, amit kerestek.
A gépkocsi-konvoj utasai elmondták, hogy Budapest és Hegyeshalom között hatszor igazoltatták őket. Kétszer szovjet páncélosok. A helyzet csütörtökön délután még teljesen áttekinthetetlen volt. A pesti oldalon hol itt, hol ott ropogtak a fegyverek. A Duna-hidakat szovjet páncélosok tartották megszállva. A felkelők soraiban nemcsak polgári ruhás fiatalok, hanem egyenruhás katonák is harcoltak. Egyikük szemtanúja volt annak a pillanatnak, amikor a honvédség egyik páncélos alakulata átállt a felkelőkhöz. A katonák lefegyverezték a tiszteket és szembeszálltak a szovjet tankokkal. A jelenet az Astoria Szálló előtt játszódott le. A Ferenc József hídon hét szovjet tank legénysége kiszállt a harckocsikból, és átadta a tankokat a felkelőknek. A felkelők és a szovjet páncélosok összecsapásának következményeképpen súlyos találatok érték az Astoria Szállót, amely kigyulladt.
Valódi népfelkelés van Budapesten a visszatért osztrák turisták szerint. Az elnyomó kommunisták iránti gyűlölet az elkeseredést spontán robbantotta ki.
Bécsi tudósítónk beszámolóját hallották arról, mit mondanak a tegnap este Magyarországról érkezett szemtanúk.
Bécsi tudósítónk most összefoglalja, hogyan foglalkozik az osztrák főváros sajtója ma reggel a magyarországi helyzettel.
Az ausztriai lapok ma reggeli száma első oldalas cikkekben arról ad hírt, hogy Magyarországon kiterjedt a felkelők szabadságharca. A kormánykoalíció napilapja, a Neues Österreich első oldalának címe: "Budapest dacol a szovjet páncélosokkal." Az alcímek kiemelik, hogy a szovjet katonaság egyes csoportjai is támogatják a felkelőket, továbbá négy honvédezred zárt sorokban csatlakozott a szabadságharcosokhoz.
A Die Presse című független napilap fő címei azt tartják a legfontosabbnak, hogy a kormány az orosz csapatok kivonását ígéri. A lap súlyos harcok kirobbanását jelenti a vidéki városokban.
A szociáldemokrata Arbeiter Zeitung hangsúlyozza, hogy a budapesti kormány győzelmi jelentései koraiaknak bizonyultak. A véres harcok tovább folynak, sőt kiterjedtek és országos arányokat öltenek.
A Die Presse ma reggeli vezércikke a többi között a következőket írja:
Azok a kommunisták, akik az utóbbi években nem kompromittálták magukat, és szerdán a kormányhatalom élére lendültek, nem állották ki a próbát a nemzet előtt. Nem a dolgozók érdekeiért szálltak síkra, akiknek nevében tartanak igényt a hatalomra, hanem az idegen megszállókéért. Világos, hogy azoknak, akiknek kezéhez ezrek vére tapad, nincs jövője Magyarországon, akkor sem, hogyha a szovjet beavatkozás segítségével még néhány hónapig tartják kezükben a kormányrudat. A magyar kommunisták, akik ezekben a napokban valamennyi vezetőjükkel együtt szembehelyezkedtek saját népükkel, egyértelműen tanúsították, hogy közönséges moszkvai ügynökök. A kommunizmus, amely fél Európát uralma alá hajtotta, még sohasem mutatta meg gyengeségét ilyen nyíltan, mint most Budapesten, ahol a miniszterelnök fogadja az ellenforradalmárokat, és elfogadja feltételeiket, ahol a honvédelmi miniszternek határidőt kell kitűznie, ameddig a csapatoknak a felkelést le kell törnie, és ahol a pártvezért a harcok közepette az egész nemzet nyomására el kell távolítani tisztségéből.
A kelet-európai orosz támaszpontok napjai meg vannak számlálva - írja a Die Presse című független bécsi lap ma reggeli számának vezércikkében. Nincs többé út visszafelé a sztálinizmushoz, a terrorhoz. Ez a rendszer végérvényesen elmúlt, és minden kísérlet, amely akár csak átmenetileg is, újból be akarná vezetni, elkerülhetetlenül a szovjet koegzisztencia új épületének összeomlásához vezetne.
A szocialisták napilapja, az Arbeiter Zeitung Ausztria és a kelet című vezércikkében a többi között ezt írja: "Még nem lehet megjósolni, hová vezet a fejlődés Magyarországon és a többi népi demokráciában. Egy azonban világosan és határozottan megmutatkozott. A keleti blokk helyzete megrendült. A kommunista önkényuralom ellen fellázadtak a nemzetek."
Bécsi tudósítónk összefoglalóját hallották arról, hogyan foglalkoztak az osztrák fővárosban ma reggel megjelent lapok, a magyarországi szabadságharc ismertetésével és a sorsdöntő események kommentálásával.
Bécs egyébként tegnap délben, még egy érdekes eseménynek volt szemtanúja. Megérkezett a Táncsics személyszállító gőzös, amely még a forradalom kitörése előtt indult el Budapestről, hogy magyar kirándulókat vigyen az osztrák fővárosba. Az elkésetten érkező gőzös megjelenése természetszerűen hatalmas érdeklődést váltott ki a bécsiekből, akiknek ma mindennél érdekesebbek azok a hírek, amelyek Magyarországról érkeztek. Hallgassák meg bécsi tudósítónk jelentését:
A Táncsics személyszállító hajó kirándulócsoportja 48 órás viszontagságos út után tegnap délben megérkezett Bécsbe. A hajó utasai a vasipari szakszervezet tagjai, akiknek fogalmuk sem volt arról, mi zajlott le éjfél óta Magyarországon. Kedden délután 3 órakor, amikor a Belgrád rakparton hajóra szálltak, minden csendes volt még. A Táncsics programszerűen délután 5 órakor felszedte horgonyát. Éjszaka a hajó gőzgépei leálltak. Komárom felett haladtak éppen. Az utasok nyugtalankodva érdeklődtek a kapitánynál az állás oka felől, azt a választ kapták, hogy nagy a köd a Dunán, nem folytathatják az utat. A hajó rádiója nem működött. Hajnali öt óráig vesztegeltek a nyílt vízen. Csak Bécsben tudták meg a Táncsics utasai, hogy Budapestről letiltották az út folytatását.
A hajó utasai megerősítették, hogy már hetekkel ezelőtt volt valami a levegőben Budapesten. Utólag felmerülnek az emlékezetekben olyan részletek, amelyek alátámasztják azt a feltevést, hogy a budapesti kormányt nem érhette teljesen váratlanul a forradalom. Október 15-e óta például, eltávozási tilalom volt a budapesti laktanyákban. Ugyancsak október 15-e óta nem adott ki benzin- és dízelolaj jegyet a posta, csak a minisztérium külön engedélyére. A Danubia gyárban 19-én megerősítették az üzemi őrséget, 20-án pedig riadóztatták, ami azt jelenti, hogy az őrség tagjai nem hagyhatták el az ipartelepet.
A budafoki robbanógyutacs-gyárat már október 10-én államvédelmi őrség szállta meg. Robbanóanyagot a gyár raktárából ettől az időponttól kezdve csak Bata honvédelmi miniszter vagy Piros belügyminiszter írásbeli utasítására lehetett kiszolgáltatni.
A szakszervezeti alkalmazottak akkoriban még nem sejtették ezeknek a rendkívüli intézkedéseknek a hátterét. Most kezdik érteni az összefüggéseket, és semmin sem csodálkoznak. Egyöntetűen azt állítják, hogy a hét eleje óta az ország hangulatát egy robbanni készülő puskaporos hordóhoz lehetett volna hasonlítani.
A Táncsics utasai a bécsi lapokból tudták meg, hogy Gerő Ernő kedd esti beszéde szolgáltatta a szikrát, amely a lőporos hordót felrobbantotta.
Bécsi tudósítónk beszámolói után, hallgassák meg most egyik legfrissebb, New Yorkból érkezett hírünket. Tudósítónk ismerteti a New York World Telegram vezető helyen közölt cikkét, amely a magyarországi eseményeket kommentálja.
Recseg-ropog a szovjet csatlós birodalma - mondja a cikk címe. Idézem a legérdekesebb részleteket:
Washingtoni politikai körökben és amerikai kormánykörökben egyre erősödik a felfogás, hogy a szovjet közép- és kelet-európai csatlós birodalma megingóban van. Néhány nappal ezelőtt a lengyelországi forradalmi megmozdulás kirab..., kirobbanásakor beavatott körök még nem voltak hajlandók messzebb menő következtetések levonására. A magyarországi események hatására ez a magatartás gyökeresen megváltozott. Befolyásos amerikai politikai körökben egyre többen hisznek abban, hogy a mai események csak kezdetnek tekintendők, és várható, hogy a közeljövőben még fontosabb fejleményekre kerül sor.
Szignál
Kedves Hallgatóink! Mai riportunkat a New York World Telegram cikkének ismertetésével zártuk. Ezt megelőzően bécsi tudósítónk jelentéseit hallották. Riportjainkban folytatólagosan közöljük tudósítóink beérkezett jelentéseit a nyugati fővárosokból.
Itt a Szabad Európa Rádiója, a Szabad Magyarország Hangja!
Kedves Hallgatóink! Folytatjuk tudósításainkat a nyugati fővárosokból. A magyarországi események iránti érdeklődés egyre fokozódik. A világ közvéleménye feszült érdeklődéssel figyeli népünk szabadságharcát. Mostani riportunk először bécsi tudósítónk jelentését közli. Hallgassák meg mindenekelőtt, mit mondanak a tegnap este Budapestről érkezett külföldiek.
Csütörtökön este megérkezett Bécsbe a külföldiek első csoportja, amely konvojban hagyta el a forrongó Magyarországot. Egyiküknek piros-fehér-zöld kokárda díszlett a gomblyukában. Győrött tűzte a keblemre egy asszony - magyarázta büszkén. Ez a győri felkelők jelvénye. Mindenki ezt hordja a gomblyukában. A győriek a lelkünkre kötötték, mondjuk el, mi történik Magyarországon. Amikor a külföldiek gépkocsijai áthaladtak Győrött, óriási tömeg tüntetett a pályaudvar előtti térségen, azt a benyomást keltve, hogy a lakosságot itt sem nyugtatták meg a kommunista ígéretek.
A gépkocsi-konvoj utasai nemcsak megrázó élményeket, hanem perdöntő dokumentumokat is hoztak magukkal Budapestről. Az első eredeti fényképfelvételeket a véres budapesti eseményekről. A filmkockák, amelyeket rövidesen valamennyi nyugati lap közölni fog, megrázó jeleneteket örökítettek meg Budapest történelmi napjairól. Az egyik gépen géppisztollyal felfegyverzett fiatalok, munkásifjak és munkáslányok vonulnak a Duna-parton. Egyikük vérbe mártott piros-fehér-zöld zászlót lobogtat a kezében. A zászló lyukas a közepén. Kiszakították belőle a vörös csillagot. Az egyik filmkocka, amely a képeslapok szenzációja lesz, a felkelők által elfoglalt szovjet páncélost ábrázolja, amelyre kitűzték a piros-fehér-zöld lobogót. A harckocsi szabadságharcos csoportot visz a hátán az arcvonalra.
A bátor fényképész az utcai jelenetek egész sorát örökítette meg lencséjével. Az egyik képen szabadságharcosok tüzelnek az utcasarkon, a másik égő házat ábrázol. A szovjet rohamlövegek tüze gyújtotta fel. Kokárdás szabadságharcosok rohannak egy üzlet előtt. A kirakat üvegje be van törve. Tisztán látni a bolt kirakatát. Érintetlenül sorakoznak egymás mellett a cukorkás dobozok, édességek. Döntő cáfolat a kommunisták hazugságaira, hogy a rombolás célja a fosztogatás volt. Ebből a kirakatból egyetlen szem cukorkát sem vittek el a felkelők.
A Duna Szálló környéke is belekerült az események sodrába. Szerdán délután szovjet páncélos dübörgött el előtte. Szovjet katonák egy sérült orosz tisztet hoztak. Letették a szálló halljába. Magyar orvos bekötözte a sebesültet. Az orosz katonák később visszatértek és magukkal vitték a sebesültet. Nem sokkal később beviharzott négy géppisztolyos felkelő. Csak azután érdeklődtek, nincsenek-e oroszok a szállóban. Néhány perc múlva heves géppisztolytűz ropogott a közelben, jelezve, hogy a felkelők megtalálták a szomszédban, amit kerestek.
A gépkocsi-konvoj utasai elmondták, hogy Budapest és Hegyeshalom között hatszor igazoltatták őket. Kétszer szovjet páncélosok. A helyzet csütörtökön délután még teljesen áttekinthetetlen volt. A pesti oldalon hol itt, hol ott ropogtak a fegyverek. A Duna-hidakat szovjet páncélosok tartották megszállva. A felkelők soraiban nemcsak polgári ruhás fiatalok, hanem egyenruhás katonák is harcoltak. Egyikük szemtanúja volt annak a pillanatnak, amikor a honvédség egyik páncélos alakulata átállt a felkelőkhöz. A katonák lefegyverezték a tiszteket és szembeszálltak a szovjet tankokkal. A jelenet az Astoria Szálló előtt játszódott le. A Ferenc József hídon hét szovjet tank legénysége kiszállt a harckocsikból, és átadta a tankokat a felkelőknek. A felkelők és a szovjet páncélosok összecsapásának következményeképpen súlyos találatok érték az Astoria Szállót, amely kigyulladt.
Valódi népfelkelés van Budapesten a visszatért osztrák turisták szerint. Az elnyomó kommunisták iránti gyűlölet az elkeseredést spontán robbantotta ki.
Bécsi tudósítónk beszámolóját hallották arról, mit mondanak a tegnap este Magyarországról érkezett szemtanúk.
Bécsi tudósítónk most összefoglalja, hogyan foglalkozik az osztrák főváros sajtója ma reggel a magyarországi helyzettel.
Az ausztriai lapok ma reggeli száma első oldalas cikkekben arról ad hírt, hogy Magyarországon kiterjedt a felkelők szabadságharca. A kormánykoalíció napilapja, a Neues Österreich első oldalának címe: "Budapest dacol a szovjet páncélosokkal." Az alcímek kiemelik, hogy a szovjet katonaság egyes csoportjai is támogatják a felkelőket, továbbá négy honvédezred zárt sorokban csatlakozott a szabadságharcosokhoz.
A Die Presse című független napilap fő címei azt tartják a legfontosabbnak, hogy a kormány az orosz csapatok kivonását ígéri. A lap súlyos harcok kirobbanását jelenti a vidéki városokban.
A szociáldemokrata Arbeiter Zeitung hangsúlyozza, hogy a budapesti kormány győzelmi jelentései koraiaknak bizonyultak. A véres harcok tovább folynak, sőt kiterjedtek és országos arányokat öltenek.
A Die Presse ma reggeli vezércikke a többi között a következőket írja:
Azok a kommunisták, akik az utóbbi években nem kompromittálták magukat, és szerdán a kormányhatalom élére lendültek, nem állották ki a próbát a nemzet előtt. Nem a dolgozók érdekeiért szálltak síkra, akiknek nevében tartanak igényt a hatalomra, hanem az idegen megszállókéért. Világos, hogy azoknak, akiknek kezéhez ezrek vére tapad, nincs jövője Magyarországon, akkor sem, hogyha a szovjet beavatkozás segítségével még néhány hónapig tartják kezükben a kormányrudat. A magyar kommunisták, akik ezekben a napokban valamennyi vezetőjükkel együtt szembehelyezkedtek saját népükkel, egyértelműen tanúsították, hogy közönséges moszkvai ügynökök. A kommunizmus, amely fél Európát uralma alá hajtotta, még sohasem mutatta meg gyengeségét ilyen nyíltan, mint most Budapesten, ahol a miniszterelnök fogadja az ellenforradalmárokat, és elfogadja feltételeiket, ahol a honvédelmi miniszternek határidőt kell kitűznie, ameddig a csapatoknak a felkelést le kell törnie, és ahol a pártvezért a harcok közepette az egész nemzet nyomására el kell távolítani tisztségéből.
A kelet-európai orosz támaszpontok napjai meg vannak számlálva - írja a Die Presse című független bécsi lap ma reggeli számának vezércikkében. Nincs többé út visszafelé a sztálinizmushoz, a terrorhoz. Ez a rendszer végérvényesen elmúlt, és minden kísérlet, amely akár csak átmenetileg is, újból be akarná vezetni, elkerülhetetlenül a szovjet koegzisztencia új épületének összeomlásához vezetne.
A szocialisták napilapja, az Arbeiter Zeitung Ausztria és a kelet című vezércikkében a többi között ezt írja: "Még nem lehet megjósolni, hová vezet a fejlődés Magyarországon és a többi népi demokráciában. Egy azonban világosan és határozottan megmutatkozott. A keleti blokk helyzete megrendült. A kommunista önkényuralom ellen fellázadtak a nemzetek."
Bécsi tudósítónk összefoglalóját hallották arról, hogyan foglalkoztak az osztrák fővárosban ma reggel megjelent lapok, a magyarországi szabadságharc ismertetésével és a sorsdöntő események kommentálásával.
Bécs egyébként tegnap délben, még egy érdekes eseménynek volt szemtanúja. Megérkezett a Táncsics személyszállító gőzös, amely még a forradalom kitörése előtt indult el Budapestről, hogy magyar kirándulókat vigyen az osztrák fővárosba. Az elkésetten érkező gőzös megjelenése természetszerűen hatalmas érdeklődést váltott ki a bécsiekből, akiknek ma mindennél érdekesebbek azok a hírek, amelyek Magyarországról érkeztek. Hallgassák meg bécsi tudósítónk jelentését:
A Táncsics személyszállító hajó kirándulócsoportja 48 órás viszontagságos út után tegnap délben megérkezett Bécsbe. A hajó utasai a vasipari szakszervezet tagjai, akiknek fogalmuk sem volt arról, mi zajlott le éjfél óta Magyarországon. Kedden délután 3 órakor, amikor a Belgrád rakparton hajóra szálltak, minden csendes volt még. A Táncsics programszerűen délután 5 órakor felszedte horgonyát. Éjszaka a hajó gőzgépei leálltak. Komárom felett haladtak éppen. Az utasok nyugtalankodva érdeklődtek a kapitánynál az állás oka felől, azt a választ kapták, hogy nagy a köd a Dunán, nem folytathatják az utat. A hajó rádiója nem működött. Hajnali öt óráig vesztegeltek a nyílt vízen. Csak Bécsben tudták meg a Táncsics utasai, hogy Budapestről letiltották az út folytatását.
A hajó utasai megerősítették, hogy már hetekkel ezelőtt volt valami a levegőben Budapesten. Utólag felmerülnek az emlékezetekben olyan részletek, amelyek alátámasztják azt a feltevést, hogy a budapesti kormányt nem érhette teljesen váratlanul a forradalom. Október 15-e óta például, eltávozási tilalom volt a budapesti laktanyákban. Ugyancsak október 15-e óta nem adott ki benzin- és dízelolaj jegyet a posta, csak a minisztérium külön engedélyére. A Danubia gyárban 19-én megerősítették az üzemi őrséget, 20-án pedig riadóztatták, ami azt jelenti, hogy az őrség tagjai nem hagyhatták el az ipartelepet.
A budafoki robbanógyutacs-gyárat már október 10-én államvédelmi őrség szállta meg. Robbanóanyagot a gyár raktárából ettől az időponttól kezdve csak Bata honvédelmi miniszter vagy Piros belügyminiszter írásbeli utasítására lehetett kiszolgáltatni.
A szakszervezeti alkalmazottak akkoriban még nem sejtették ezeknek a rendkívüli intézkedéseknek a hátterét. Most kezdik érteni az összefüggéseket, és semmin sem csodálkoznak. Egyöntetűen azt állítják, hogy a hét eleje óta az ország hangulatát egy robbanni készülő puskaporos hordóhoz lehetett volna hasonlítani.
A Táncsics utasai a bécsi lapokból tudták meg, hogy Gerő Ernő kedd esti beszéde szolgáltatta a szikrát, amely a lőporos hordót felrobbantotta.
Bécsi tudósítónk beszámolói után, hallgassák meg most egyik legfrissebb, New Yorkból érkezett hírünket. Tudósítónk ismerteti a New York World Telegram vezető helyen közölt cikkét, amely a magyarországi eseményeket kommentálja.
Recseg-ropog a szovjet csatlós birodalma - mondja a cikk címe. Idézem a legérdekesebb részleteket:
Washingtoni politikai körökben és amerikai kormánykörökben egyre erősödik a felfogás, hogy a szovjet közép- és kelet-európai csatlós birodalma megingóban van. Néhány nappal ezelőtt a lengyelországi forradalmi megmozdulás kirab..., kirobbanásakor beavatott körök még nem voltak hajlandók messzebb menő következtetések levonására. A magyarországi események hatására ez a magatartás gyökeresen megváltozott. Befolyásos amerikai politikai körökben egyre többen hisznek abban, hogy a mai események csak kezdetnek tekintendők, és várható, hogy a közeljövőben még fontosabb fejleményekre kerül sor.
Szignál
Kedves Hallgatóink! Mai riportunkat a New York World Telegram cikkének ismertetésével zártuk. Ezt megelőzően bécsi tudósítónk jelentéseit hallották. Riportjainkban folytatólagosan közöljük tudósítóink beérkezett jelentéseit a nyugati fővárosokból.
Itt a Szabad Európa Rádiója, a Szabad Magyarország Hangja!
Információk
Adásba került | 1956-10-26 13:40 |
Hossz | 0:14:32 |
Cím | Rendkívüli riportsorozat a magyarországi események visszhangjáról - a nyugati fővárosokban működő tudósítóink jelentései |
Műsorkategória | Tudósítás |
Ismétlések |
1956-10-26 13:40 |