00:00 | 00:00 |
A műsor leirata
Szignál
Kedves Hallgatóink! Most következő rendkívüli riportunkban összefoglaljuk az elmúlt 24 óra legérdekesebb magyar vonatkozású híreit.
Szignál
Mielőtt összefoglalónkat megkezdenők, ma is közvetítünk néhány üzenetet, amelynek továbbítására megkértek. Azok a személyek, akiknek a nevét most felolvassuk, Bécsben feküsznek sebesülten, de komoly bajuk nincs és a javulás útján vannak. A személyek a következők: Csuka Sándor Budapestről, Zaplepál Ottó Budapestről, Lipcsik Ferenc Érdről, dr. Muzsai Endre Budapestről, Szabó Miklós Békásmegyerről, Gábor Béla és Kopácsi István Sajókaráról. Kopácsi István kéri sógorát, hogy a bécsi rokonok címét, mihelyt lehetséges, írja meg neki. Ugyancsak a gyógyulás útján vannak egy bécsi kórházban: Halász Jolán és Csekő Ilona, Velékei Károly Kispestről, Básti Miklósné Budapestről, Szántó Tibor Budapestről. Ibi üzeni Harmos Sándornak és Juci néninek, hogy a bécsi kórházban jó helyen van. Kedves Hallgatóink, valamennyien, akiknek nevét most felolvastuk, Bécsben feküsznek sebesülten, de komoly bajuk nincs és a javulás útján vannak. Címük: Wien, Allgemeines Krankenhaus 1. Unfallstation. Ismétlem a címet: Wien, Allgemeines Krankenhaus 1. Unfallstation.
Most még egy üzenettel kapcsolatos hír. Üzenjük az otthoni rádiónak, hogy a Budapest és Győr közös adásában 14 óra 43-kor elhangzott üzenetet továbbítottuk a Los Angeles-i rádiónak.
Most pedig megkezdjük napi összefoglalónkat, szokás szerint rövid sajtóáttekintéssel. Sajtószemlénk ma sem lehet teljes, mivel túlságosan nagy a Magyarországgal foglalkozó nyugati sajtóanyag. Vegyünk sorra néhány országot.
A magyar események jelentőségét az angol közvélemény számára a Times fejezi ki legjobban szombati vezércikkének egy mondatával, amely így hangzik: "Közel-keleti gondjaink közepette soha egy pillanatra nem feledkezünk meg a magyar nép szenvedéseiről és reményeiről."
A szombati angol lapok egyébként nagybetűs címekkel hozzák és aggodalommal kommentálják a hírt: "Lezárult a vasfüggöny". Az angol sajtó nagy izgalommal mérlegeli, mi következhetik ezután. Általában három lehetőséggel számolnak. Az orosz csapatmozdulatok azt jelenthetik, hogy a szovjet fegyveres túlerővel igyekszik durván leverni a magyar felkelést. Szolgálhat viszont a nagyobb orosz erő jelenléte arra is, hogy nyomást gyakoroljon az elkövetkezendő tárgyalások idején. A harmadik lehetőség, amelynek ha némi kétellyel is, hangot adnak az angol sajtóban, az lenne, hogy az orosz csapatösszevonások valóban csak a kiürítés fedezésére szolgálnak.
A francia sajtó kevésbé szkeptikus, mint az angol. Párizsi tudósítónk szerint a lapok kommentárjaiból kitűnik, hogy a francia közvélemény a szovjet csapatok magyarországi jelenlétét általában puszta megfélemlítésnek tartja, amellyel az oroszok csak zsarolni akarnak. Ezt az optimista hangulatot tükrözi az a sok kommentár, amely Magyarország világpolitikai helyzetének jövőbeni alakulásával foglalkozik.
Római tudósítónk szerint a szombati olasz lapok újból szembefordulnak azzal a kommunista váddal, hogy Magyarországon reakció és ellenforradalom, fehérterror ütötte fel a fejét. Az olasz baloldali szocialisták lapjának vezércikke szerint, ha valóban felbukkan itt-ott az ellenforradalmár reakció, ez a megdöbbentő orosz csapatmozdulatok természetes következménye lenne, tehát végső fokon az oroszok felelősek érte. Általában minden lap hangoztatja, hogy a magyar szabadságharc tiszta célokért és tiszta eszközökkel küzd.
Híven tükrözi az olasz közvélemény hangulatát a Corriere della Sera szombati vezércikke, amely a Nyugattól határozott és gyors segítséget követel a magyar szabadságharcnak. A vezércikk szerint elég volt a felszabadítást ígérgető nyilatkozatokból.
Most pedig nézzük a szombati osztrák sajtót, amelynek Ausztria helyzeténél fogva a legfrissebb értesülései vannak. Természetesen az osztrák lapokban is nagy találgatás folyik akörül, mi a szovjet célja a magyarországi csapatmozdulatokkal. Nagy az aggódás is, de a lapok szinte egyöntetűen megállapítják, a Magyarországon uralkodó hangulat mutatja, hogy a szabadságharcosok utolsó csepp vérükig hajlandók harcolni elért függetlenségük megvédésére.
Svájci tudósítónk szerint a svájci lapok elsősorban Magyarország esetleges semlegességéhez fűznek gondolatokat. A budapesti kormány nyilatkozatát, amelyben Magyarország semlegességét deklarálta, minden lap méltatja. Természetesen a svájci újságok is aggodalommal figyelik a szovjet csapatok magyarországi mozgolódását, de általában az a véleményük, hogy a szovjet nem kockáztathatja meg a magyar szabadságharc vérbefojtását.
Sajtószemlénk végén meg kell említenünk dél-amerikai tudósítónk jelentését. A jelentés néhány napos ugyan, de hű képét adja, milyen óriási visszhangja van a dél-amerikai sajtóban a magyar ügynek. A lapok egyöntetűen tükrözik a dél-amerikai közvélemény óriási érdeklődését és legteljesebb együttérzését. Jellemző Argentína legnagyobb angol nyelvű lapjának egyik vezércikke, amely többek közt ezeket mondja: "Maguk az oroszok voltak, nem pedig nyugati propagandisták a vasfüggönyön innen, akik ezt a tömegmegmozdulást terrorjukkal előidézték. Ezt ma már meg nem történtté tenni nem lehet. A most megmozdult nemzeti erők nem fognak nyugodni addig, amíg a szabadságot el nem érték."
Dél-amerikai beszámolónkkal befejeztük rögtönzött sajtószemlénket.
Most nézzük a ma beérkezett nyilatkozatokat, táviratokat és a Magyarország melletti megmozdulások híreit. A világ fiatalsága egy emberként fordul a magyar ifjúság felé. Egymást érik a különböző ifjúsági egyesületek táviratai, amelyek kérnek bennünket, juttassuk el üzenetüket a magyar ifjúsághoz.
A bázeli Ifjú Katolikusok Egyesülete sok ezer fiatal svájci polgár nevében üdvözli a szabadságért harcoló magyar fiatalokat. Táviratuk befejező mondata: "Tartsatok ki, tiétek a jövő!"
A Newman bíborosról elnevezett amerikai katolikus diákegyesület üzeni a magyar diákoknak, hogy tagjai imával és áldozatokkal segítik a magyar szabadságharc ügyét.
Az angol katolikusok diákszövetsége üzeni, hogy tagjai mélységes csodálattal figyelik a magyar ifjúság harcát és imáikkal segítik azt. Üzenetük utolsó mondata: "Miasszonyunk legyen veletek, segítsen az Isten!"
A belga diákszövetség határozatot hozott, amelyben kifejezik teljes szolidaritásukat magyar diáktestvéreikkel és teljes támogatásukról biztosítják őket.
A szabad lett ifjúság szövetsége üdvözli a magyar ifjúság szabadságharcát. Üzenik, hogy minden gondolatukkal és imáikkal velük vannak. Az üzenet így végződik: "Isten kegyelme legyen ezekben a napokban veletek és áldja meg Magyarországot!"
Ahogy a világ ifjúsága a magyar fiatalok felé, úgy fordulnak a munkások is mindenütt a magyar munkásság felé ezekben a napokban. Az Amerikaközi Szakszervezeti Bizottság határozatban ítélte el a magyarországi szovjet beavatkozást és biztosította a szabadságharcos magyar munkásokat szolidaritásáról. A határozat kimondja, hogy Észak-, Dél- és Közép-Amerika szakszervezetei minden rendelkezésükre álló eszközzel segíteni kívánják a magyar szabadságharcot.
Meany, az Egyesült Államok szakszervezeti elnöke újabb táviratban sürgette Dulles külügyminisztert az ENSZ-nél való sürgős közbenjárásra.
Megmozdul a magyar szabadságharc mellett a világ értelmisége is. "A kultúra szabadságáért" szervezet kongresszusa üzenetet intézett a magyar értelmiséghez. Az üzenet legteljesebb együttérzésükről és bizalmukról biztosítja a magyar értelmiséget mai harcában. A kongresszus ezenkívül táviratot intézett Nehru indiai miniszterelnökhöz, kérve közbenjárását a magyar szabadságharc ügyében.
Egyre-másra érkeznek a hírek különböző megmozdulásokról a magyar ügy mellett a világ minden tájáról.
Összefoglaljuk most argentínai tudósítónk jelentését. Egész Argentínában egymást érik a tüntetések a magyar ügy mellett. A templomokban a Szentatya felhívásának nyomán egymás után tartják a könyörgő szentmiséket a magyar ügyért. Megindult egy nagyméretű segélyakció szervezése is. Dél-Amerika legnagyobb rádiótársasága, csakúgy mint az összes dél-amerikai lap, hosszú riportban foglalkozik a magyar szabadságharccal. Elmondható, hogy a dél-amerikai kontinens közvéleménye teljes erejével támogatja hazánk ügyét.
Triesztből is hatalmas tüntetések híre érkezik. Hallgassák meg ottani tudósítónk beszámolóját! Trieszt lakói teljes sorsközösséget vállaltak a magyar szabadságharcosokkal. Soha még ilyen egységes megmozdulást nem lehetett itt látni, legfeljebb akkor, amikor a város függetlensége forgott kockán. Hatalmas tüntetések, a segélyakció azonnali megindítása és óriási sikere tanúskodnak arról, hogy Trieszt megérti és minden erejével támogatja a magyar szabadságharcot.
Most kaptunk hírt egy nagy koppenhágai tüntetésről. Tudósítónk így számol be róla: A tüntetést a dán szabadságharcosok kezdeményezték, akik 1944-45-ben Dánia függetlenségéért küzdöttek. Az egész város lakossága csatlakozott hozzájuk. A tömeggyűlésen a dán közélet több vezető személyisége felszólalt és az egész nép együttérzéséről biztosították a magyar szabadságharcosokat. Felszólították Dánia népét: segítse minden rendelkezésére álló eszközzel Magyarország harcát.
Összefoglaló riportunk befejezéseképpen most részleteket közlünk XII. Pius pápa november 2-án kiadott és már részletesen is ismertetett enciklikájából. A Szentatya a világ katolikus püspöki karához fordult és újabb nyilvános könyörgéseket rendelt el. Ezenkívül a világ kormányaihoz és népeihez szólt a béke érdekében. Az enciklika örömmel veszi tudomásul Wyszynski és Mindszenty kardinálisok visszatérését érseki székeikre és jó jelnek tekinti kiszabadulásukat a rend helyreállításának útján. Ezután a lengyel és magyar katolikusokhoz szól ezekkel a szavakkal: "Sorakozzanak egységesen törvényes pásztoraik köré és hassanak minden erejükkel oda, hogy ez a szent ügy előrehaladjon és konszolidálódjék, mert ha ez az ügy közömbössé válik vagy elnyomatik, abból igazi béke nem lesz." A világ kormányaihoz a következő szavakkal fordul a Szentatya: "Tartsa szem előtt mindenki, különösképpen pedig azok, akiknek kezébe a népek sorsa le van fektetve, hogy háborúból semmiféle tartós jó sohasem származhatik, de igenis sok baj és szerencsétlenség. Amikor bölcs emberek az igaz béke vágyától hajtva összegyűlnek, hogy ilyen súlyos problémákat tárgyaljanak meg, kétségen kívül az igazság útját kell hogy válasszák."
Szignál
Kedves Hallgatóink! Összefoglaló riportunk befejezéseképpen szemelvényeket adtunk XII. Pius pápa legújabb enciklikájából.
Riportunkban összefoglaltuk hallgatóinknak az elmúlt 24 óra legfontosabb magyar vonatkozású nyugati híreit.
Szignál
Itt a Szabad Európa Rádiója, a Szabad Magyarország Hangja!
Szünetjel
Kedves Hallgatóink! Most következő rendkívüli riportunkban összefoglaljuk az elmúlt 24 óra legérdekesebb magyar vonatkozású híreit.
Szignál
Mielőtt összefoglalónkat megkezdenők, ma is közvetítünk néhány üzenetet, amelynek továbbítására megkértek. Azok a személyek, akiknek a nevét most felolvassuk, Bécsben feküsznek sebesülten, de komoly bajuk nincs és a javulás útján vannak. A személyek a következők: Csuka Sándor Budapestről, Zaplepál Ottó Budapestről, Lipcsik Ferenc Érdről, dr. Muzsai Endre Budapestről, Szabó Miklós Békásmegyerről, Gábor Béla és Kopácsi István Sajókaráról. Kopácsi István kéri sógorát, hogy a bécsi rokonok címét, mihelyt lehetséges, írja meg neki. Ugyancsak a gyógyulás útján vannak egy bécsi kórházban: Halász Jolán és Csekő Ilona, Velékei Károly Kispestről, Básti Miklósné Budapestről, Szántó Tibor Budapestről. Ibi üzeni Harmos Sándornak és Juci néninek, hogy a bécsi kórházban jó helyen van. Kedves Hallgatóink, valamennyien, akiknek nevét most felolvastuk, Bécsben feküsznek sebesülten, de komoly bajuk nincs és a javulás útján vannak. Címük: Wien, Allgemeines Krankenhaus 1. Unfallstation. Ismétlem a címet: Wien, Allgemeines Krankenhaus 1. Unfallstation.
Most még egy üzenettel kapcsolatos hír. Üzenjük az otthoni rádiónak, hogy a Budapest és Győr közös adásában 14 óra 43-kor elhangzott üzenetet továbbítottuk a Los Angeles-i rádiónak.
Most pedig megkezdjük napi összefoglalónkat, szokás szerint rövid sajtóáttekintéssel. Sajtószemlénk ma sem lehet teljes, mivel túlságosan nagy a Magyarországgal foglalkozó nyugati sajtóanyag. Vegyünk sorra néhány országot.
A magyar események jelentőségét az angol közvélemény számára a Times fejezi ki legjobban szombati vezércikkének egy mondatával, amely így hangzik: "Közel-keleti gondjaink közepette soha egy pillanatra nem feledkezünk meg a magyar nép szenvedéseiről és reményeiről."
A szombati angol lapok egyébként nagybetűs címekkel hozzák és aggodalommal kommentálják a hírt: "Lezárult a vasfüggöny". Az angol sajtó nagy izgalommal mérlegeli, mi következhetik ezután. Általában három lehetőséggel számolnak. Az orosz csapatmozdulatok azt jelenthetik, hogy a szovjet fegyveres túlerővel igyekszik durván leverni a magyar felkelést. Szolgálhat viszont a nagyobb orosz erő jelenléte arra is, hogy nyomást gyakoroljon az elkövetkezendő tárgyalások idején. A harmadik lehetőség, amelynek ha némi kétellyel is, hangot adnak az angol sajtóban, az lenne, hogy az orosz csapatösszevonások valóban csak a kiürítés fedezésére szolgálnak.
A francia sajtó kevésbé szkeptikus, mint az angol. Párizsi tudósítónk szerint a lapok kommentárjaiból kitűnik, hogy a francia közvélemény a szovjet csapatok magyarországi jelenlétét általában puszta megfélemlítésnek tartja, amellyel az oroszok csak zsarolni akarnak. Ezt az optimista hangulatot tükrözi az a sok kommentár, amely Magyarország világpolitikai helyzetének jövőbeni alakulásával foglalkozik.
Római tudósítónk szerint a szombati olasz lapok újból szembefordulnak azzal a kommunista váddal, hogy Magyarországon reakció és ellenforradalom, fehérterror ütötte fel a fejét. Az olasz baloldali szocialisták lapjának vezércikke szerint, ha valóban felbukkan itt-ott az ellenforradalmár reakció, ez a megdöbbentő orosz csapatmozdulatok természetes következménye lenne, tehát végső fokon az oroszok felelősek érte. Általában minden lap hangoztatja, hogy a magyar szabadságharc tiszta célokért és tiszta eszközökkel küzd.
Híven tükrözi az olasz közvélemény hangulatát a Corriere della Sera szombati vezércikke, amely a Nyugattól határozott és gyors segítséget követel a magyar szabadságharcnak. A vezércikk szerint elég volt a felszabadítást ígérgető nyilatkozatokból.
Most pedig nézzük a szombati osztrák sajtót, amelynek Ausztria helyzeténél fogva a legfrissebb értesülései vannak. Természetesen az osztrák lapokban is nagy találgatás folyik akörül, mi a szovjet célja a magyarországi csapatmozdulatokkal. Nagy az aggódás is, de a lapok szinte egyöntetűen megállapítják, a Magyarországon uralkodó hangulat mutatja, hogy a szabadságharcosok utolsó csepp vérükig hajlandók harcolni elért függetlenségük megvédésére.
Svájci tudósítónk szerint a svájci lapok elsősorban Magyarország esetleges semlegességéhez fűznek gondolatokat. A budapesti kormány nyilatkozatát, amelyben Magyarország semlegességét deklarálta, minden lap méltatja. Természetesen a svájci újságok is aggodalommal figyelik a szovjet csapatok magyarországi mozgolódását, de általában az a véleményük, hogy a szovjet nem kockáztathatja meg a magyar szabadságharc vérbefojtását.
Sajtószemlénk végén meg kell említenünk dél-amerikai tudósítónk jelentését. A jelentés néhány napos ugyan, de hű képét adja, milyen óriási visszhangja van a dél-amerikai sajtóban a magyar ügynek. A lapok egyöntetűen tükrözik a dél-amerikai közvélemény óriási érdeklődését és legteljesebb együttérzését. Jellemző Argentína legnagyobb angol nyelvű lapjának egyik vezércikke, amely többek közt ezeket mondja: "Maguk az oroszok voltak, nem pedig nyugati propagandisták a vasfüggönyön innen, akik ezt a tömegmegmozdulást terrorjukkal előidézték. Ezt ma már meg nem történtté tenni nem lehet. A most megmozdult nemzeti erők nem fognak nyugodni addig, amíg a szabadságot el nem érték."
Dél-amerikai beszámolónkkal befejeztük rögtönzött sajtószemlénket.
Most nézzük a ma beérkezett nyilatkozatokat, táviratokat és a Magyarország melletti megmozdulások híreit. A világ fiatalsága egy emberként fordul a magyar ifjúság felé. Egymást érik a különböző ifjúsági egyesületek táviratai, amelyek kérnek bennünket, juttassuk el üzenetüket a magyar ifjúsághoz.
A bázeli Ifjú Katolikusok Egyesülete sok ezer fiatal svájci polgár nevében üdvözli a szabadságért harcoló magyar fiatalokat. Táviratuk befejező mondata: "Tartsatok ki, tiétek a jövő!"
A Newman bíborosról elnevezett amerikai katolikus diákegyesület üzeni a magyar diákoknak, hogy tagjai imával és áldozatokkal segítik a magyar szabadságharc ügyét.
Az angol katolikusok diákszövetsége üzeni, hogy tagjai mélységes csodálattal figyelik a magyar ifjúság harcát és imáikkal segítik azt. Üzenetük utolsó mondata: "Miasszonyunk legyen veletek, segítsen az Isten!"
A belga diákszövetség határozatot hozott, amelyben kifejezik teljes szolidaritásukat magyar diáktestvéreikkel és teljes támogatásukról biztosítják őket.
A szabad lett ifjúság szövetsége üdvözli a magyar ifjúság szabadságharcát. Üzenik, hogy minden gondolatukkal és imáikkal velük vannak. Az üzenet így végződik: "Isten kegyelme legyen ezekben a napokban veletek és áldja meg Magyarországot!"
Ahogy a világ ifjúsága a magyar fiatalok felé, úgy fordulnak a munkások is mindenütt a magyar munkásság felé ezekben a napokban. Az Amerikaközi Szakszervezeti Bizottság határozatban ítélte el a magyarországi szovjet beavatkozást és biztosította a szabadságharcos magyar munkásokat szolidaritásáról. A határozat kimondja, hogy Észak-, Dél- és Közép-Amerika szakszervezetei minden rendelkezésükre álló eszközzel segíteni kívánják a magyar szabadságharcot.
Meany, az Egyesült Államok szakszervezeti elnöke újabb táviratban sürgette Dulles külügyminisztert az ENSZ-nél való sürgős közbenjárásra.
Megmozdul a magyar szabadságharc mellett a világ értelmisége is. "A kultúra szabadságáért" szervezet kongresszusa üzenetet intézett a magyar értelmiséghez. Az üzenet legteljesebb együttérzésükről és bizalmukról biztosítja a magyar értelmiséget mai harcában. A kongresszus ezenkívül táviratot intézett Nehru indiai miniszterelnökhöz, kérve közbenjárását a magyar szabadságharc ügyében.
Egyre-másra érkeznek a hírek különböző megmozdulásokról a magyar ügy mellett a világ minden tájáról.
Összefoglaljuk most argentínai tudósítónk jelentését. Egész Argentínában egymást érik a tüntetések a magyar ügy mellett. A templomokban a Szentatya felhívásának nyomán egymás után tartják a könyörgő szentmiséket a magyar ügyért. Megindult egy nagyméretű segélyakció szervezése is. Dél-Amerika legnagyobb rádiótársasága, csakúgy mint az összes dél-amerikai lap, hosszú riportban foglalkozik a magyar szabadságharccal. Elmondható, hogy a dél-amerikai kontinens közvéleménye teljes erejével támogatja hazánk ügyét.
Triesztből is hatalmas tüntetések híre érkezik. Hallgassák meg ottani tudósítónk beszámolóját! Trieszt lakói teljes sorsközösséget vállaltak a magyar szabadságharcosokkal. Soha még ilyen egységes megmozdulást nem lehetett itt látni, legfeljebb akkor, amikor a város függetlensége forgott kockán. Hatalmas tüntetések, a segélyakció azonnali megindítása és óriási sikere tanúskodnak arról, hogy Trieszt megérti és minden erejével támogatja a magyar szabadságharcot.
Most kaptunk hírt egy nagy koppenhágai tüntetésről. Tudósítónk így számol be róla: A tüntetést a dán szabadságharcosok kezdeményezték, akik 1944-45-ben Dánia függetlenségéért küzdöttek. Az egész város lakossága csatlakozott hozzájuk. A tömeggyűlésen a dán közélet több vezető személyisége felszólalt és az egész nép együttérzéséről biztosították a magyar szabadságharcosokat. Felszólították Dánia népét: segítse minden rendelkezésére álló eszközzel Magyarország harcát.
Összefoglaló riportunk befejezéseképpen most részleteket közlünk XII. Pius pápa november 2-án kiadott és már részletesen is ismertetett enciklikájából. A Szentatya a világ katolikus püspöki karához fordult és újabb nyilvános könyörgéseket rendelt el. Ezenkívül a világ kormányaihoz és népeihez szólt a béke érdekében. Az enciklika örömmel veszi tudomásul Wyszynski és Mindszenty kardinálisok visszatérését érseki székeikre és jó jelnek tekinti kiszabadulásukat a rend helyreállításának útján. Ezután a lengyel és magyar katolikusokhoz szól ezekkel a szavakkal: "Sorakozzanak egységesen törvényes pásztoraik köré és hassanak minden erejükkel oda, hogy ez a szent ügy előrehaladjon és konszolidálódjék, mert ha ez az ügy közömbössé válik vagy elnyomatik, abból igazi béke nem lesz." A világ kormányaihoz a következő szavakkal fordul a Szentatya: "Tartsa szem előtt mindenki, különösképpen pedig azok, akiknek kezébe a népek sorsa le van fektetve, hogy háborúból semmiféle tartós jó sohasem származhatik, de igenis sok baj és szerencsétlenség. Amikor bölcs emberek az igaz béke vágyától hajtva összegyűlnek, hogy ilyen súlyos problémákat tárgyaljanak meg, kétségen kívül az igazság útját kell hogy válasszák."
Szignál
Kedves Hallgatóink! Összefoglaló riportunk befejezéseképpen szemelvényeket adtunk XII. Pius pápa legújabb enciklikájából.
Riportunkban összefoglaltuk hallgatóinknak az elmúlt 24 óra legfontosabb magyar vonatkozású nyugati híreit.
Szignál
Itt a Szabad Európa Rádiója, a Szabad Magyarország Hangja!
Szünetjel
Információk
Adásba került | 1956-11-03 23:25 |
Hossz | 0:14:08 |
Cím | Az utolsó 24 óra története |
Műsorkategória | Tudósítás |