00:00 | 00:00 |
A műsor leirata
Itt a Szabad Európa Rádiója! Bejelentjük, hogy adásunk a 25 méteres rövidhullámon 17 órától 21 óra 10 percig szünetel. Műsorunkat tovább folytatjuk, a 13, 16, 19 és 31 méteres rövidhullámon.
A pontos idő most 17 óra 7 perc. Híreket mondunk.
A világsajtó lapjai közlik a még egyre jelentkező szabadságadók híreik a folyamatban lévő harcokról. Közlik a Szabadság adók felhívásait is, amelyben segítséget kérnek az orvtámadással Magyarországra zúdult szovjet csapatok ellen. A Szabadság adók jelentéseiből kiderül, hogy folyamatban van az ellenállás Budapesten és Budapest környékén, a Dunántúl több pontján és a Mátra vidékén. A szovjet kommunista rádióadások szerint harcok vannak még Csepelen, Kőbányán, Budafokon, a Király erdőben és más pontokon. Szolnok közelében szintén folyik a küzdelem. Nagykanizsa és Pécs körzetében a szabadságharcosok szintén harcban állnak a szovjet csapatokkal. Miskolc környékéről ugyancsak harcokat jelentenek. A nyugati sajtóirodák és a lapok megdöbbenéssel számolnak be arról, hogy a szovjet csapatok a kórházakat sem kímélik. Az egyik nyugati hírügynökség elmondja, hogy a szovjet csapatok Budapesten tűz alá vették a Rókus kórházat. Egy másik jelentés arról szólt, hogy a Baross utcai gyermekkórház is tűz alatt áll. A hírszolgálati irodák a világ közvéleménye elé tárják a szovjet kegyetlenkedéseket hangoztatva, hogy az adatokat az ENSZ-hez is el kell juttatni. Több jelentés felháborodással számol be arról, hogy a szovjet csapatok által kinevezett árnyékkormány még mindig nem elégelte meg a szovjet vérengzést és közleményeiben arra hivatkozik, hogy szükséges volt a szovjet haderő beavatkozása. Cinikusnak nevezik a sajtójelentések azt is, hogy míg a szabadságharcosok vére hull, addig a Kádár-féle árnyékkormány rádiója tánczenét játszik. Tegnap éjjel arról is érkezett hír, hogy Hegyeshalomnál szintén folyt az ellenállás. Hasonló jelentés jött Szabolcs vármegye területéről is. A szovjet parancsnokság hírek szerint mongol csapatokat is bevetett Magyarországon.
A Nemzetközi Vöröskereszt arra igyekszik rávenni az oroszokat, hogy tegyék lehetővé Vöröskereszt korridor létesítését az osztrák határtól Budapestig, hogy az orvosszerek és egyéb adományok eljuthassanak a magyar fővárosba. A Vöröskereszt megbízottai már dolgoznak a konvoj összeállításán, hogy az nyomban elindulhasson, mihelyt az engedély a szovjet csapatoktól megérkezik.
Monsignore Baldelli, XII. Pius pápa különmegbízottja Rómába visszaérkezve a sajtó képviselői előtt elmondotta, hogy az orosz csapatok felvonulása az osztrák határon megakadályozta őt abban, hogy segítséget vigyen Budapest szenvedő népének. XII. Pius pápának beszámolt arról, hogy nem tudta megbízatását teljesíteni. A Szentatya hangoztatta előtte, hogy ezután is mindent, ami emberileg lehetséges meg kell tenni, hogy a vöröskeresztes küldemények eljuthassanak Magyarország népéhez. Mester István, a Pápai Magyar Egyházi Intézet helyettes igazgatója azt kérte a sajtóértekezleten megjelent újságíróktól, vessék fel a gondolatot, és terjesszék azt minél szélesebb körben, hogy az ENSZ embervédelmi bizottságának tagjai utazzanak el Magyarországra, akadályozzák meg a szovjet kegyetlenkedéseket, és tegyék lehetetlenné a magyarok deportálását. Értessék meg olvasóikkal azt is, a Szovjetunió nem méltó arra, hogy a többi állam fenntartsa vele diplomáciai összeköttetését, a Kádár-féle bábkormány pedig nem méltó arra, hogy akármelyik ország elismerje. Mialatt a szovjet csapatok kegyetlenkedése még mindig folyik Magyarországon, a Kádár-féle árnyékkormánynak a kolhozok megmentése jár az eszében. A szovjet csapatok kegyéből működő csoport felszólította a helyi szerveket, hogy szálljanak szembe a kolhozok feloszlatásával. A feloszlatott kolhozokat szervezzék újra, és az elmenekült vagy elűzött kolhozvezetőket helyezzék vissza tisztségeikbe.
A pakisztáni miniszterelnök táviratot intézett Bulganyin szovjet miniszterelnökhöz, amelyben felszólítja őt, hogy a szovjet kormány szüntesse be az erőszak alkalmazását Magyarországon. A pakisztáni Külügyminisztérium utasította ENSZ küldöttét, terjesszen újabb javaslatot az ENSZ közgyűlése elé a magyarországi helyzet békés rendezésére. A pakisztáni javaslat a következő pontokat tartalmazza: haladéktalanul el kell rendelni a "Tüzet szüntess!" -t Magyarországon, az országból ki kell vonni az összes külföldi csapatokat, az ENSZ pedig küldjön a világszervezet tagállamaiból biztonsági csapatokat a magyarországi rend helyreállítására. Az ENSZ ellenőrzése alatt tartsák meg Magyarországon az általános választásokat mihelyt a rend helyreállt, biztosítani kell az általános választások teljes szabadságát, és a magyar népnek azt a jogát, hogy szabadon választhassa meg kormányát.
Kéthly Anna, Nagy Imre kormányának államminisztere New Yorkban tartózkodik. Lodge nagykövet, az amerikai ENSZ delegáció vezetője, valamint Dixon brit ENSZ küldött erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy Kéthly Anna minél előbb személyesen számolhasson be a közgyűlés színe előtt a szovjet csapatok magyarországi akciójáról és magatartásáról.
A svájci kormány táviratot intézett a négy nagyhatalomhoz és Indiához javasolva, hogy tartsanak haladéktalanul öthatalmi kormányfői értekezletet. A svájci kormány megállapítja, hogy a harmadik világháború veszélye merült fel mindazokkal a következményekkel, amelyek egy újabb háborúval az egész emberiség számára járnának. A békét meg lehet és meg kell menteni. A svájci kormány ezért indítványozza, hogy Anglia, Franciaország, az Egyesült Államok és a Szovjetunió kormányfője üljön össze mielőtt Svájcban a nemzetközi helyzet megtárgyalására és a háború elkerülésére. A konferencián India, mint a bandungi hatalmak képviselője, ugyancsak részt venne. A svájci kormány kifejezi készségét, hogy előmozdítsa és támogassa egy ilyen találkozó létrejöttét. A svájci kormány az öt hatalomhoz intézett felhívását megküldte Hammarksjöld ENSZ főtitkárnak is.
Adenauer német kancellár ma reggel Párizsba érkezett. A kancellár látogatását már több héttel ezelőtt kitűzték és annak napirendjén a nyugat-európai országok közötti együttműködés fejlesztésének kellett volna állnia. A magyarországi események és a közel-keleti helyzet alakulása azonban az eredeti tárgysorozati tervet teljesen megdöntötték. Bár hivatalosan erre vonatkozólag semmi nyilatkozatot nem adtak ki, mind Párizsban, mind Bonnban egyöntetű a vélemény, hogy a párizsi megbeszélések csaknem kizárólag a magyarországi és a közel-keleti eseményekkel és azok következményeivel fognak foglalkozni. Adenauer kancellár Bonnból való elutazása előtt nyilatkozott egy amerikai újságírónak. Az egész világ veszélyben van - mondotta a kancellár - a közel-keleti események megrázkódtatták az emberiséget. Mindez azonban messze eltörpül a magyar nép tragikus sorsa mögött. Nyugat-Németország minden tőle telhetőt meg kíván tenni, hogy az orosz gőzhenger brutális erejének áldozatát, Magyarországon megsegítse - mondotta Adenauer kancellár.
A szovjet kormány diplomáciai síkon beavatkozott a közel-keleti konfliktusba. Bulganyin tegnap este leveleket intézett Eisenhower elnökhöz, tovább Edenhez, Mollethoz és Ben Gurionhoz. Bulganyin Eisenhowerhez intézett levelében amerikai szovjet tárgyalásokat javasol a közel-keleti harc megszüntetésére. Bulganyin azt írja, hogy az Egyesült Államok és a Szovjetunió az a két nagyhatalom, amely az összes modern, atom és hidrogén fegyverekkel rendelkezik. Eisenhower elnök nyomban válaszolt a levélre és elutasította Bulganyin javaslatát, amely a magyarországi beavatkozás kérdését egy szóval sem említi. Eisenhower leszögezi, hogy Bulganyin képtelen javaslatával a világ figyelmét a magyar tragédiáról akarja elterelni. Az amerikai elnök levelében hangsúlyozza, hogy a magyarországi események súlyos aggodalmat okoznak az Egyesült Államokban. E percben szovjet csapatok a legbrutálisabb eszközökkel fojtják el a magyar nép jogait - figyelmezteti Bulganyint az ENSZ közgyűlés határozatára, amely a magyarországi szovjet fegyveres intervenció azonnali beszüntetésére és a szovjet csapatoknak Magyarországról való haladéktalan kivonására szólítja fel a Szovjetunió. A szovjet kormány csakis ezeknek a kötelezettségeinek teljesítése után gondolhat arra, hogy lépéseket tegyen a világbéke érdekében. Az Eden és Mollet miniszterelnökhöz intézett levelében Bulganyin hangoztatja, a szovjet kormány eltökélt elhatározása, hogy ha kell, erőszak árán is letöri a közel-keleti támadást, és véget vet a szuezi háborúnak. Bulganyin a brit miniszterelnökhöz intézett levelében azzal fenyegetőzik, hogy Nagy-Britannia adott esetben egy nálánál erősebb országgal találná magát szemben. Nagy-Britanniának számolnia kellene, hogy a Szovjetunió bevetné a harcba a legmodernebb rakétalövedékeit is.
A szovjet miniszterelnök Ben Gurionhoz intézett levelében rosszallását fejezi ki az Egyiptom ellen intézett támadás miatt és bejelenti egyben, hogy visszahívta a tel-avivi szovjet nagykövetet.
A francia kormány a Bulganyin-levél vétele után azonnal minisztertanácsra ült össze. Bulganyinnak a francia kormányfőhöz intézett levele csaknem azonos szövegű azzal a levéllel, amelyet a szovjet miniszterelnök Edenhez intézett. Milyen álláspontra helyezkednék Franciaország abban az esetben - kérdi többek között Bulganyin levelében - ha támadás érné őt olyan országok részéről, amelyek a legpusztítóbb hatású modern fegyverekkel rendelkeznek.
A francia minisztertanács négy órán keresztül tartott, a francia miniszterelnök közben 50 perces megbeszélést folytatott az Egyesült Államok párizsi nagykövetével. A minisztertanács után a kormány tagjai egyhangúan kijelentették, hogy a francia kormány a leghatározottabban visszautasítja a rendkívüli éles szovjet levelet. Hangsúlyozták, hogy az angol, francia politikai változatlan és a két hatalom folytatja közel-keleti akcióját. A brit külügyminisztériumnak különben nincs szándékában, hogy Bulganyin jegyzékére válaszoljon. Londonban és Párizsban egyaránt propagandalépésnek minősítik Bulganyin leveleit. A szovjet lépésnek az a célja, hogy elterelje a világ közvéleményének figyelmét a szovjet fegyveres erők magyarországi beavatkozásáról.
A földközi-tengeri közös főhadiszállásról jelentik, hogy kedden a Szuezi-csatorna északi torkolatánál brit és francia különítmények szálltak partra. Port-Szaídtól délre brit harckocsikat vetettek be. A ciprusi főhadiszálláson kiadott közlemény szerint a tenger felől végrehajtott partraszállás eredményes volt.
A francia hadügyminisztérium közlése szerint francia ejtőernyősök ma hajnalban elfoglalták Port-Fuadot.
Az Egyesült Államokban ma tartják az elnökválasztást. Az egész világ nagy figyelemmel néz az események felé és az új kormánytól várja az amerikai külpolitika aktivizálódását. Az Egyesült Államok 80 millió választójogosultja az új elnököt és alelnököt választja meg. Felújítanak továbbá 35 szenátusi és 432 képviselőházi helyet. Egyidejűleg 29 állam új kormányzót választ. Az amerikai elnökválasztás eredménye a holnap reggeli órákra várható.
Híreink közlését befejeztük.
Itt a Szabad Európa Rádiója!
A pontos idő most 17 óra 7 perc. Híreket mondunk.
A világsajtó lapjai közlik a még egyre jelentkező szabadságadók híreik a folyamatban lévő harcokról. Közlik a Szabadság adók felhívásait is, amelyben segítséget kérnek az orvtámadással Magyarországra zúdult szovjet csapatok ellen. A Szabadság adók jelentéseiből kiderül, hogy folyamatban van az ellenállás Budapesten és Budapest környékén, a Dunántúl több pontján és a Mátra vidékén. A szovjet kommunista rádióadások szerint harcok vannak még Csepelen, Kőbányán, Budafokon, a Király erdőben és más pontokon. Szolnok közelében szintén folyik a küzdelem. Nagykanizsa és Pécs körzetében a szabadságharcosok szintén harcban állnak a szovjet csapatokkal. Miskolc környékéről ugyancsak harcokat jelentenek. A nyugati sajtóirodák és a lapok megdöbbenéssel számolnak be arról, hogy a szovjet csapatok a kórházakat sem kímélik. Az egyik nyugati hírügynökség elmondja, hogy a szovjet csapatok Budapesten tűz alá vették a Rókus kórházat. Egy másik jelentés arról szólt, hogy a Baross utcai gyermekkórház is tűz alatt áll. A hírszolgálati irodák a világ közvéleménye elé tárják a szovjet kegyetlenkedéseket hangoztatva, hogy az adatokat az ENSZ-hez is el kell juttatni. Több jelentés felháborodással számol be arról, hogy a szovjet csapatok által kinevezett árnyékkormány még mindig nem elégelte meg a szovjet vérengzést és közleményeiben arra hivatkozik, hogy szükséges volt a szovjet haderő beavatkozása. Cinikusnak nevezik a sajtójelentések azt is, hogy míg a szabadságharcosok vére hull, addig a Kádár-féle árnyékkormány rádiója tánczenét játszik. Tegnap éjjel arról is érkezett hír, hogy Hegyeshalomnál szintén folyt az ellenállás. Hasonló jelentés jött Szabolcs vármegye területéről is. A szovjet parancsnokság hírek szerint mongol csapatokat is bevetett Magyarországon.
A Nemzetközi Vöröskereszt arra igyekszik rávenni az oroszokat, hogy tegyék lehetővé Vöröskereszt korridor létesítését az osztrák határtól Budapestig, hogy az orvosszerek és egyéb adományok eljuthassanak a magyar fővárosba. A Vöröskereszt megbízottai már dolgoznak a konvoj összeállításán, hogy az nyomban elindulhasson, mihelyt az engedély a szovjet csapatoktól megérkezik.
Monsignore Baldelli, XII. Pius pápa különmegbízottja Rómába visszaérkezve a sajtó képviselői előtt elmondotta, hogy az orosz csapatok felvonulása az osztrák határon megakadályozta őt abban, hogy segítséget vigyen Budapest szenvedő népének. XII. Pius pápának beszámolt arról, hogy nem tudta megbízatását teljesíteni. A Szentatya hangoztatta előtte, hogy ezután is mindent, ami emberileg lehetséges meg kell tenni, hogy a vöröskeresztes küldemények eljuthassanak Magyarország népéhez. Mester István, a Pápai Magyar Egyházi Intézet helyettes igazgatója azt kérte a sajtóértekezleten megjelent újságíróktól, vessék fel a gondolatot, és terjesszék azt minél szélesebb körben, hogy az ENSZ embervédelmi bizottságának tagjai utazzanak el Magyarországra, akadályozzák meg a szovjet kegyetlenkedéseket, és tegyék lehetetlenné a magyarok deportálását. Értessék meg olvasóikkal azt is, a Szovjetunió nem méltó arra, hogy a többi állam fenntartsa vele diplomáciai összeköttetését, a Kádár-féle bábkormány pedig nem méltó arra, hogy akármelyik ország elismerje. Mialatt a szovjet csapatok kegyetlenkedése még mindig folyik Magyarországon, a Kádár-féle árnyékkormánynak a kolhozok megmentése jár az eszében. A szovjet csapatok kegyéből működő csoport felszólította a helyi szerveket, hogy szálljanak szembe a kolhozok feloszlatásával. A feloszlatott kolhozokat szervezzék újra, és az elmenekült vagy elűzött kolhozvezetőket helyezzék vissza tisztségeikbe.
A pakisztáni miniszterelnök táviratot intézett Bulganyin szovjet miniszterelnökhöz, amelyben felszólítja őt, hogy a szovjet kormány szüntesse be az erőszak alkalmazását Magyarországon. A pakisztáni Külügyminisztérium utasította ENSZ küldöttét, terjesszen újabb javaslatot az ENSZ közgyűlése elé a magyarországi helyzet békés rendezésére. A pakisztáni javaslat a következő pontokat tartalmazza: haladéktalanul el kell rendelni a "Tüzet szüntess!" -t Magyarországon, az országból ki kell vonni az összes külföldi csapatokat, az ENSZ pedig küldjön a világszervezet tagállamaiból biztonsági csapatokat a magyarországi rend helyreállítására. Az ENSZ ellenőrzése alatt tartsák meg Magyarországon az általános választásokat mihelyt a rend helyreállt, biztosítani kell az általános választások teljes szabadságát, és a magyar népnek azt a jogát, hogy szabadon választhassa meg kormányát.
Kéthly Anna, Nagy Imre kormányának államminisztere New Yorkban tartózkodik. Lodge nagykövet, az amerikai ENSZ delegáció vezetője, valamint Dixon brit ENSZ küldött erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy Kéthly Anna minél előbb személyesen számolhasson be a közgyűlés színe előtt a szovjet csapatok magyarországi akciójáról és magatartásáról.
A svájci kormány táviratot intézett a négy nagyhatalomhoz és Indiához javasolva, hogy tartsanak haladéktalanul öthatalmi kormányfői értekezletet. A svájci kormány megállapítja, hogy a harmadik világháború veszélye merült fel mindazokkal a következményekkel, amelyek egy újabb háborúval az egész emberiség számára járnának. A békét meg lehet és meg kell menteni. A svájci kormány ezért indítványozza, hogy Anglia, Franciaország, az Egyesült Államok és a Szovjetunió kormányfője üljön össze mielőtt Svájcban a nemzetközi helyzet megtárgyalására és a háború elkerülésére. A konferencián India, mint a bandungi hatalmak képviselője, ugyancsak részt venne. A svájci kormány kifejezi készségét, hogy előmozdítsa és támogassa egy ilyen találkozó létrejöttét. A svájci kormány az öt hatalomhoz intézett felhívását megküldte Hammarksjöld ENSZ főtitkárnak is.
Adenauer német kancellár ma reggel Párizsba érkezett. A kancellár látogatását már több héttel ezelőtt kitűzték és annak napirendjén a nyugat-európai országok közötti együttműködés fejlesztésének kellett volna állnia. A magyarországi események és a közel-keleti helyzet alakulása azonban az eredeti tárgysorozati tervet teljesen megdöntötték. Bár hivatalosan erre vonatkozólag semmi nyilatkozatot nem adtak ki, mind Párizsban, mind Bonnban egyöntetű a vélemény, hogy a párizsi megbeszélések csaknem kizárólag a magyarországi és a közel-keleti eseményekkel és azok következményeivel fognak foglalkozni. Adenauer kancellár Bonnból való elutazása előtt nyilatkozott egy amerikai újságírónak. Az egész világ veszélyben van - mondotta a kancellár - a közel-keleti események megrázkódtatták az emberiséget. Mindez azonban messze eltörpül a magyar nép tragikus sorsa mögött. Nyugat-Németország minden tőle telhetőt meg kíván tenni, hogy az orosz gőzhenger brutális erejének áldozatát, Magyarországon megsegítse - mondotta Adenauer kancellár.
A szovjet kormány diplomáciai síkon beavatkozott a közel-keleti konfliktusba. Bulganyin tegnap este leveleket intézett Eisenhower elnökhöz, tovább Edenhez, Mollethoz és Ben Gurionhoz. Bulganyin Eisenhowerhez intézett levelében amerikai szovjet tárgyalásokat javasol a közel-keleti harc megszüntetésére. Bulganyin azt írja, hogy az Egyesült Államok és a Szovjetunió az a két nagyhatalom, amely az összes modern, atom és hidrogén fegyverekkel rendelkezik. Eisenhower elnök nyomban válaszolt a levélre és elutasította Bulganyin javaslatát, amely a magyarországi beavatkozás kérdését egy szóval sem említi. Eisenhower leszögezi, hogy Bulganyin képtelen javaslatával a világ figyelmét a magyar tragédiáról akarja elterelni. Az amerikai elnök levelében hangsúlyozza, hogy a magyarországi események súlyos aggodalmat okoznak az Egyesült Államokban. E percben szovjet csapatok a legbrutálisabb eszközökkel fojtják el a magyar nép jogait - figyelmezteti Bulganyint az ENSZ közgyűlés határozatára, amely a magyarországi szovjet fegyveres intervenció azonnali beszüntetésére és a szovjet csapatoknak Magyarországról való haladéktalan kivonására szólítja fel a Szovjetunió. A szovjet kormány csakis ezeknek a kötelezettségeinek teljesítése után gondolhat arra, hogy lépéseket tegyen a világbéke érdekében. Az Eden és Mollet miniszterelnökhöz intézett levelében Bulganyin hangoztatja, a szovjet kormány eltökélt elhatározása, hogy ha kell, erőszak árán is letöri a közel-keleti támadást, és véget vet a szuezi háborúnak. Bulganyin a brit miniszterelnökhöz intézett levelében azzal fenyegetőzik, hogy Nagy-Britannia adott esetben egy nálánál erősebb országgal találná magát szemben. Nagy-Britanniának számolnia kellene, hogy a Szovjetunió bevetné a harcba a legmodernebb rakétalövedékeit is.
A szovjet miniszterelnök Ben Gurionhoz intézett levelében rosszallását fejezi ki az Egyiptom ellen intézett támadás miatt és bejelenti egyben, hogy visszahívta a tel-avivi szovjet nagykövetet.
A francia kormány a Bulganyin-levél vétele után azonnal minisztertanácsra ült össze. Bulganyinnak a francia kormányfőhöz intézett levele csaknem azonos szövegű azzal a levéllel, amelyet a szovjet miniszterelnök Edenhez intézett. Milyen álláspontra helyezkednék Franciaország abban az esetben - kérdi többek között Bulganyin levelében - ha támadás érné őt olyan országok részéről, amelyek a legpusztítóbb hatású modern fegyverekkel rendelkeznek.
A francia minisztertanács négy órán keresztül tartott, a francia miniszterelnök közben 50 perces megbeszélést folytatott az Egyesült Államok párizsi nagykövetével. A minisztertanács után a kormány tagjai egyhangúan kijelentették, hogy a francia kormány a leghatározottabban visszautasítja a rendkívüli éles szovjet levelet. Hangsúlyozták, hogy az angol, francia politikai változatlan és a két hatalom folytatja közel-keleti akcióját. A brit külügyminisztériumnak különben nincs szándékában, hogy Bulganyin jegyzékére válaszoljon. Londonban és Párizsban egyaránt propagandalépésnek minősítik Bulganyin leveleit. A szovjet lépésnek az a célja, hogy elterelje a világ közvéleményének figyelmét a szovjet fegyveres erők magyarországi beavatkozásáról.
A földközi-tengeri közös főhadiszállásról jelentik, hogy kedden a Szuezi-csatorna északi torkolatánál brit és francia különítmények szálltak partra. Port-Szaídtól délre brit harckocsikat vetettek be. A ciprusi főhadiszálláson kiadott közlemény szerint a tenger felől végrehajtott partraszállás eredményes volt.
A francia hadügyminisztérium közlése szerint francia ejtőernyősök ma hajnalban elfoglalták Port-Fuadot.
Az Egyesült Államokban ma tartják az elnökválasztást. Az egész világ nagy figyelemmel néz az események felé és az új kormánytól várja az amerikai külpolitika aktivizálódását. Az Egyesült Államok 80 millió választójogosultja az új elnököt és alelnököt választja meg. Felújítanak továbbá 35 szenátusi és 432 képviselőházi helyet. Egyidejűleg 29 állam új kormányzót választ. Az amerikai elnökválasztás eredménye a holnap reggeli órákra várható.
Híreink közlését befejeztük.
Itt a Szabad Európa Rádiója!
Információk
Adásba került | 1956-11-06 17:07 |
Hossz | 0:13:22 |
Cím | 17:07 óra. Hírszolgálat |
Műsorkategória | Hírszolgálat |