Rendkívüli riportsorozat a magyarországi események visszhangjáról - a nyugati fővárosokban működő tudósítóink jelentései
1956. október 30. 7:40 ● 13:35
Hunyadi Katalin00:00 | 00:00 |
A műsor leirata
Szignál
Kedves Hallgatóink! Most összefoglaló riportunkat hallják a nyugati fővárosokban működő munkatársaink legérdekesebb jelentéseiből. Hallgassák meg az elmúlt 24 óra legfontosabb híreit!
Szignál
Ötödik napja már, hogy naponta öt, negyedórás riportban, és egy összefoglalóban igyekszünk hallgatóinkat tájékoztatni a hozzánk özönlő rengeteg hírről és jelentésről.
Fel kell adnunk eddigi szokásunkat, hogy szó szerint, vagy kivonatosan közöljük a nap folyamán hozzánk érkező szimpátia-nyilatkozatokat és rokonszenv megnyilvánító táviratokat. Elégedjenek meg, kérem, a puszta felsorolással:
Az emigrációban élő lettek központi tanácsa hosszú, és meleg hangú táviratban kért meg bennünket, tolmácsoljuk a lett nép együttérzését, csodálatát és szerencsekívánatait a magyar szabadságharcosoknak.
A holland katolikus egyetemi ifjúság összes szervezetei erőt kívánnak a magyar diákságnak, szabadságért vívott harcukhoz.
A Magyarországról kitelepített népi németek csúcsszerve kéri, tolmácsoljuk csodálatát és együttérzését a hős magyar népnek. Egyben bejelentik, hogy a Nyugatnémet Vöröskereszten át segítséget küldenek.
Az egyesült Európáért küzdő ifjúsági szervezet nyugat-németországi tagozata csodálatát és őszinte jókívánságait küldi a magyar ifjúságnak. Bejelentik, hogy még a hét végén megindították gyűjtési segélyakciójukat.
Most vessünk egy pillantást a mai nyugati sajtóra. Ma sem mondhatunk mást, mint tegnap, kedves Hallgatóink. Lehetetlen felsorolni a Magyarországgal foglalkozó lapokat. Nincs újság Nyugaton, amely ne a magyar szabadságharc ügyével foglalkoznék első helyen, nagy képes riportban, vezércikkben, kommentárban.
Megpróbálunk legalább országonként rövid összefoglalót adni a mai lapok tartalmáról:
Svédországi tudósítónk elmondja, hogy szombaton és vasárnap, csak úgy, mint ma, minden svéd lap vezércikket közölt a magyarországi eseményekről.
A skandináv sajtóban egészen szokatlan az a lelkesen dicsérő, mélységesen együtt érző és nagy csodálatot tükröző hang, amellyel a lapok a magyar népről írnak.
A Dagens Nyheter, a legnagyobb skandináv újság felveti a kérdést, vajon a történtek után Bulganyin és Hruscsov jövő év elejére beígért stockholmi látogatása egyáltalán elfogadható-e? Szükségünk van arra, hogy tömeggyilkosokkal fogjunk kezet? - kérdi a nagy svéd lap. A skandináv sajtó hangulatának jellemzésére ennél többet nem is mondhatnánk.
Római tudósítónk szerint az olasz sajtóban hasonló a hangulat, csak éppen az olasz nép temperamentumának megfelelően, ha lehet, még hevesebb a hang. Legjellemzőbb talán az olasz kommunista lapokat végignézni.
A L'Unita, a párt hivatalos lapja szokásos kommunista szólamokat hangoztat, de a másik két kommunista napilap a Paese és a Paese Sera teljesen a felkelők mellé állt. A pártvezetőségből csak Togliatti és a párt propagandafőnöke, Pajetta képviselik a kommunista vonalat. A párt egyik legismertebb alakja, a kommunista szakszervezetek főtitkára, Di Vittorio például a magyar felkelők mellett áll ki.
Elképzelhetik, hogyan írnak a közép- és jobboldali, valamint a szociáldemokrata lapok, ha még a kommunista újságok is a felkelők mellett foglalnak állást Olaszországban.
Londoni tudósítónk jelentései szerint szinte minden nagyobb angol lap küldött ki újságírót a magyar határra. A lapok óriási fényképekkel ellátott riportokat közölnek a magyarországi szabadságharc legújabb eseményeiről.
A riportok mellett valamennyi angol lap vezércikkben tárgyalja és méltatja a magyarországi eseményeket.
Minden lapban hatalmas felhívásokat tettek közzé, amelyekben adakozásra szólítják fel az angol lakosságot. Ezzel párhuzamosan közlik a már teljes gőzzel dolgozó segítési akció valóban impozáns híreit.
Párizsi munkatársunk közli, hogy a francia lapok tekintet nélkül pártra és politikai árnyalatkülönbségekre, lelkes hangon dicsőítik a magyar szabadságharcosokat, általában biztosra veszik győzelmüket, és egyre erélyesebb hangon követelik a Nyugat minél hathatósabb támogatását.
A szovjetről csak a megvetés, gúny és felháborodás hangján írnak a lapok.
A svájci sajtóban hasonló a helyzet. Első oldalas riportok, hosszú vezércikkek, csodálat, rokonszenv, aggódó együttérzés a magyar szabadságharcosok iránt, megvető és felháborodott hangok a Szovjetunió ellen.
A Gazette vezércikke a magyar Dávid és a szovjet Góliát harcáról beszélt.
Fejezzük be sajtószemlénket. Minden országból, minden újságról csak ugyanezeket jelenthetnénk.
Ha elkezdjük a világszerte megrendezett tüntetéseket felsorolni, ugyanez lesz a helyzet.
A nagy New York-i tüntetésről, amely az ENSZ palotája előtt zajlott le, amíg a Biztonsági Tanács a magyar ügyet tárgyalta, már részletesen tájékoztattuk Hallgatóinkat. Nemsokára megérkezik a helyszínen felvett riport, amelyet ugyancsak közvetíteni fogunk.
Összefoglalónkban most röviden csak ennyit. A tömeg annak hírére, hogy a szovjet delegátus meg akarja vétózni a magyar ügy tárgyalását, valósággal megostromolta a palotát. Erős rendőrosztagoknak kellett kivonulni az ENSZ épületében tárgyaló Tanács nyugalmának biztosítására.
A párizsi szovjet és magyar követséget is csak a francia rendőrség tudta megmenteni a tüntetők dühétől. Most már jobbnak látják éjjel-nappal őrizni a két épületet.
A római magyar követségen még tüntetők sem kellettek, hogy felboruljon a rend. Mint római tudósítónk jelenti, a követség személyzete két pártra szakadt. Az egyik a szabadságharcosokkal rokonszenvez, és ma reggel leszedte a követség homlokzatáról a sarló-kalapácsos címert.
Mandula elvtárs, a római magyar kereskedelmi delegáció vezetője külön, egyszemélyes pártot alakított. Ma reggel meglépett a delegáció több millió lírát tartalmazó pénztárával.
Jóformán nincs európai város, amelyből tüntetések híre ne érkeznék.
Felsorolásuk helyett inkább beszámolunk egy új, nagyszabású amerikai társadalmi kezdeményezésről.
Az Egyesült Államokban megalakult a leigázott népek felszabadítását szolgáló bizottság. A bizottságnak minden amerikai nagyvárosban helyi szervezete van, tagjai amerikai állampolgárok, Spruance nyugalmazott tengernagy vezetésével. A mozgalom közvetlen politikai programját két pontban határozta meg.
Először: az Egyesült Nemzetek Szervezete küldjön ki azonnal különbizottságot Magyarországra a kérdés helyszíni tanulmányozására.
Másodszor: a rend helyreállítása után az Egyesült Nemzetek ellenőrzése mellett tartsák meg a szabad választásokat.
Az elmúlt napon egyik riportunk részletesen beszámolt már a Nemzetközi Paraszt Unió Párizsban folyó kongresszusáról, amely szinte teljes egészében a magyar események hatása alatt áll.
Most csak annyit, hogy a résztvevő delegátusok hosszan és lelkesen tüntettek a magyar szabadságharc ügye mellett, a szövetség főtitkára beszédében együtt érző szavak helyett tetteket követelt a nyugattól, és az Unió kongresszusa határozatban fejezte ki csodálatát, együttérzését és a magyar szabadságharcot segítő követeléseit.
Most adjuk át a szót bécsi munkatársunknak, és Bécsbe kiküldött különtudósítónknak, Kova Kálmánnak.
Az utolsó 24 órában beérkezett jelentéseikből a legérdekesebb Magyarországról kapott híreiket közöljük.
A határra érkező hírek szerint az egész Dunántúlt tartják a szabadságharcos csapatok.
A határra érkezők hírt hoztak azokról a szovjet egységekről, amelyek nem hajlandók a magyar szabadságharcosokra fegyvert fogni.
Kova Kálmán részletes beszámolót adott a vasárnapi mosonmagyaróvári temetésről. A temetésen részt vettek, felvételeket és riportokat készítettek a világsajtó képviselői.
Az egyre nagyobb tömegben érkező adományok átadása zavartalanul folyik.
Az ország belsejéből érkező értesülései szerint a Záhony-budapesti vasútvonalon csak szakaszonként közlekedhetnek a vonatok, mert a szabadságharcosok sok helyen felrobbantották a síneket, hogy a Szovjetunióból érkező hadianyag és csapatszállításokat megakadályozzák.
Bécsi tudósítónk hírt ad arról, hogy Sopronban vértelenül zajlott le a nép forradalma. A szovjet hadsereg nem avatkozott be az eseményekbe. A soproni tanács magáévá tette a dunántúli városok nemzeti tanácsainak programját.
A MAHART Vértes nevű vontatóhajója, amely a Győri Nemzeti Tanács utasítására Bécsbe jött, gyógyszerrel és élelmiszerrel megrakodva azóta már tán útban is van vissza Magyarországra.
Kova Kálmán összefoglalta a bécsi sajtóból megtudható magyarországi híreket.
A bécsi lapok részletesen beszámolnak arról a sajtóértekezletről, amelyet a Győri Nemzeti Tanács egyik tagja, Szabó György tartott a Győrben összegyűlt külföldi újságírók előtt. Szabó György négy pontban foglalta össze a Nemzeti Tanács legsürgősebb követeléseit. A követelések demokratikus Magyarországot, az összes pártok részvételével szabad választásokat, és a szovjet csapatok feltétel nélküli kitakarodását tartalmazzák.
Bécsi tudósítónk érdekes riportban számolt be arról a beszélgetésről, amelyet egy hétfőn délután Budapestről érkezett fiatal orvossal folytatott. Összefoglalónkból közöljük a fiatal orvos legérdekesebb válaszait munkatársunk kérdéseire.
- Mi volt a délelőtti helyzet Budapesten?
- A fegyverek elnémultak. Tegnap dél óta szünetel a harc. A három nagy ellenállási pontot az ávósok, a szovjet tankok segítségével, felszámolták.
- Tegnap délutánig kik harcoltak, kik ellen Budapesten?
- Budapest népe harcolt az ávósok ellen. A honvédség nem áll a kormány oldalán. A kormány kizárólag az ávósokra támaszkodik. Tegnap dél óta némileg megváltozott a helyzet. Az ávósokat nemzeti külsőbe öltöztették, és kinevezték milíciának. Ők tartják fenn a rendet az új kormány nevében, a szovjet páncélosok segítségével.
- Hogyan látja Budapest népe a jövő kibontakozását?
- A jövő kibontakozásának fő nehézsége, hogy senki se hisz senkinek és semmiben. Nagy Imre és a kommunisták tökéletesen elvesztették hitelüket. Ha volna valaki, akiben a felkelők bíznak, az azonnal kiírhatná a szabad választásokat, amelyen valamennyi demokratikus párt önálló programmal indulhatna.
- Véleménye szerint hány százalékban szavazna bizalmat a magyar nép a kommunista jelölteknek?
Még fülembe cseng néhány felkelő szava, akik éppen erről a kérdésről vitatkoztak tegnap este Budapesten. Mi tőlünk - mondták - mondhatják a kommunisták, hogy Lenin élt, él, és élni fog. Mi ehhez csak annyit akarunk hozzátenni, de nem Magyarországon.
Szignál
Mai összefoglaló riportunk befejezéseként részletet hallottunk abból a beszélgetésből, amelyet bécsi munkatársunk egy Budapestről délben Bécsbe érkezett fiatal orvossal folytatott. Ezt megelőzően összefoglaltuk a magyarországi események nyugati visszhangját az elmúlt 24 órából.
Zene
Itt a Szabad Európa Rádiója, a Szabad Magyarország Hangja!
Kedves Hallgatóink! Most összefoglaló riportunkat hallják a nyugati fővárosokban működő munkatársaink legérdekesebb jelentéseiből. Hallgassák meg az elmúlt 24 óra legfontosabb híreit!
Szignál
Ötödik napja már, hogy naponta öt, negyedórás riportban, és egy összefoglalóban igyekszünk hallgatóinkat tájékoztatni a hozzánk özönlő rengeteg hírről és jelentésről.
Fel kell adnunk eddigi szokásunkat, hogy szó szerint, vagy kivonatosan közöljük a nap folyamán hozzánk érkező szimpátia-nyilatkozatokat és rokonszenv megnyilvánító táviratokat. Elégedjenek meg, kérem, a puszta felsorolással:
Az emigrációban élő lettek központi tanácsa hosszú, és meleg hangú táviratban kért meg bennünket, tolmácsoljuk a lett nép együttérzését, csodálatát és szerencsekívánatait a magyar szabadságharcosoknak.
A holland katolikus egyetemi ifjúság összes szervezetei erőt kívánnak a magyar diákságnak, szabadságért vívott harcukhoz.
A Magyarországról kitelepített népi németek csúcsszerve kéri, tolmácsoljuk csodálatát és együttérzését a hős magyar népnek. Egyben bejelentik, hogy a Nyugatnémet Vöröskereszten át segítséget küldenek.
Az egyesült Európáért küzdő ifjúsági szervezet nyugat-németországi tagozata csodálatát és őszinte jókívánságait küldi a magyar ifjúságnak. Bejelentik, hogy még a hét végén megindították gyűjtési segélyakciójukat.
Most vessünk egy pillantást a mai nyugati sajtóra. Ma sem mondhatunk mást, mint tegnap, kedves Hallgatóink. Lehetetlen felsorolni a Magyarországgal foglalkozó lapokat. Nincs újság Nyugaton, amely ne a magyar szabadságharc ügyével foglalkoznék első helyen, nagy képes riportban, vezércikkben, kommentárban.
Megpróbálunk legalább országonként rövid összefoglalót adni a mai lapok tartalmáról:
Svédországi tudósítónk elmondja, hogy szombaton és vasárnap, csak úgy, mint ma, minden svéd lap vezércikket közölt a magyarországi eseményekről.
A skandináv sajtóban egészen szokatlan az a lelkesen dicsérő, mélységesen együtt érző és nagy csodálatot tükröző hang, amellyel a lapok a magyar népről írnak.
A Dagens Nyheter, a legnagyobb skandináv újság felveti a kérdést, vajon a történtek után Bulganyin és Hruscsov jövő év elejére beígért stockholmi látogatása egyáltalán elfogadható-e? Szükségünk van arra, hogy tömeggyilkosokkal fogjunk kezet? - kérdi a nagy svéd lap. A skandináv sajtó hangulatának jellemzésére ennél többet nem is mondhatnánk.
Római tudósítónk szerint az olasz sajtóban hasonló a hangulat, csak éppen az olasz nép temperamentumának megfelelően, ha lehet, még hevesebb a hang. Legjellemzőbb talán az olasz kommunista lapokat végignézni.
A L'Unita, a párt hivatalos lapja szokásos kommunista szólamokat hangoztat, de a másik két kommunista napilap a Paese és a Paese Sera teljesen a felkelők mellé állt. A pártvezetőségből csak Togliatti és a párt propagandafőnöke, Pajetta képviselik a kommunista vonalat. A párt egyik legismertebb alakja, a kommunista szakszervezetek főtitkára, Di Vittorio például a magyar felkelők mellett áll ki.
Elképzelhetik, hogyan írnak a közép- és jobboldali, valamint a szociáldemokrata lapok, ha még a kommunista újságok is a felkelők mellett foglalnak állást Olaszországban.
Londoni tudósítónk jelentései szerint szinte minden nagyobb angol lap küldött ki újságírót a magyar határra. A lapok óriási fényképekkel ellátott riportokat közölnek a magyarországi szabadságharc legújabb eseményeiről.
A riportok mellett valamennyi angol lap vezércikkben tárgyalja és méltatja a magyarországi eseményeket.
Minden lapban hatalmas felhívásokat tettek közzé, amelyekben adakozásra szólítják fel az angol lakosságot. Ezzel párhuzamosan közlik a már teljes gőzzel dolgozó segítési akció valóban impozáns híreit.
Párizsi munkatársunk közli, hogy a francia lapok tekintet nélkül pártra és politikai árnyalatkülönbségekre, lelkes hangon dicsőítik a magyar szabadságharcosokat, általában biztosra veszik győzelmüket, és egyre erélyesebb hangon követelik a Nyugat minél hathatósabb támogatását.
A szovjetről csak a megvetés, gúny és felháborodás hangján írnak a lapok.
A svájci sajtóban hasonló a helyzet. Első oldalas riportok, hosszú vezércikkek, csodálat, rokonszenv, aggódó együttérzés a magyar szabadságharcosok iránt, megvető és felháborodott hangok a Szovjetunió ellen.
A Gazette vezércikke a magyar Dávid és a szovjet Góliát harcáról beszélt.
Fejezzük be sajtószemlénket. Minden országból, minden újságról csak ugyanezeket jelenthetnénk.
Ha elkezdjük a világszerte megrendezett tüntetéseket felsorolni, ugyanez lesz a helyzet.
A nagy New York-i tüntetésről, amely az ENSZ palotája előtt zajlott le, amíg a Biztonsági Tanács a magyar ügyet tárgyalta, már részletesen tájékoztattuk Hallgatóinkat. Nemsokára megérkezik a helyszínen felvett riport, amelyet ugyancsak közvetíteni fogunk.
Összefoglalónkban most röviden csak ennyit. A tömeg annak hírére, hogy a szovjet delegátus meg akarja vétózni a magyar ügy tárgyalását, valósággal megostromolta a palotát. Erős rendőrosztagoknak kellett kivonulni az ENSZ épületében tárgyaló Tanács nyugalmának biztosítására.
A párizsi szovjet és magyar követséget is csak a francia rendőrség tudta megmenteni a tüntetők dühétől. Most már jobbnak látják éjjel-nappal őrizni a két épületet.
A római magyar követségen még tüntetők sem kellettek, hogy felboruljon a rend. Mint római tudósítónk jelenti, a követség személyzete két pártra szakadt. Az egyik a szabadságharcosokkal rokonszenvez, és ma reggel leszedte a követség homlokzatáról a sarló-kalapácsos címert.
Mandula elvtárs, a római magyar kereskedelmi delegáció vezetője külön, egyszemélyes pártot alakított. Ma reggel meglépett a delegáció több millió lírát tartalmazó pénztárával.
Jóformán nincs európai város, amelyből tüntetések híre ne érkeznék.
Felsorolásuk helyett inkább beszámolunk egy új, nagyszabású amerikai társadalmi kezdeményezésről.
Az Egyesült Államokban megalakult a leigázott népek felszabadítását szolgáló bizottság. A bizottságnak minden amerikai nagyvárosban helyi szervezete van, tagjai amerikai állampolgárok, Spruance nyugalmazott tengernagy vezetésével. A mozgalom közvetlen politikai programját két pontban határozta meg.
Először: az Egyesült Nemzetek Szervezete küldjön ki azonnal különbizottságot Magyarországra a kérdés helyszíni tanulmányozására.
Másodszor: a rend helyreállítása után az Egyesült Nemzetek ellenőrzése mellett tartsák meg a szabad választásokat.
Az elmúlt napon egyik riportunk részletesen beszámolt már a Nemzetközi Paraszt Unió Párizsban folyó kongresszusáról, amely szinte teljes egészében a magyar események hatása alatt áll.
Most csak annyit, hogy a résztvevő delegátusok hosszan és lelkesen tüntettek a magyar szabadságharc ügye mellett, a szövetség főtitkára beszédében együtt érző szavak helyett tetteket követelt a nyugattól, és az Unió kongresszusa határozatban fejezte ki csodálatát, együttérzését és a magyar szabadságharcot segítő követeléseit.
Most adjuk át a szót bécsi munkatársunknak, és Bécsbe kiküldött különtudósítónknak, Kova Kálmánnak.
Az utolsó 24 órában beérkezett jelentéseikből a legérdekesebb Magyarországról kapott híreiket közöljük.
A határra érkező hírek szerint az egész Dunántúlt tartják a szabadságharcos csapatok.
A határra érkezők hírt hoztak azokról a szovjet egységekről, amelyek nem hajlandók a magyar szabadságharcosokra fegyvert fogni.
Kova Kálmán részletes beszámolót adott a vasárnapi mosonmagyaróvári temetésről. A temetésen részt vettek, felvételeket és riportokat készítettek a világsajtó képviselői.
Az egyre nagyobb tömegben érkező adományok átadása zavartalanul folyik.
Az ország belsejéből érkező értesülései szerint a Záhony-budapesti vasútvonalon csak szakaszonként közlekedhetnek a vonatok, mert a szabadságharcosok sok helyen felrobbantották a síneket, hogy a Szovjetunióból érkező hadianyag és csapatszállításokat megakadályozzák.
Bécsi tudósítónk hírt ad arról, hogy Sopronban vértelenül zajlott le a nép forradalma. A szovjet hadsereg nem avatkozott be az eseményekbe. A soproni tanács magáévá tette a dunántúli városok nemzeti tanácsainak programját.
A MAHART Vértes nevű vontatóhajója, amely a Győri Nemzeti Tanács utasítására Bécsbe jött, gyógyszerrel és élelmiszerrel megrakodva azóta már tán útban is van vissza Magyarországra.
Kova Kálmán összefoglalta a bécsi sajtóból megtudható magyarországi híreket.
A bécsi lapok részletesen beszámolnak arról a sajtóértekezletről, amelyet a Győri Nemzeti Tanács egyik tagja, Szabó György tartott a Győrben összegyűlt külföldi újságírók előtt. Szabó György négy pontban foglalta össze a Nemzeti Tanács legsürgősebb követeléseit. A követelések demokratikus Magyarországot, az összes pártok részvételével szabad választásokat, és a szovjet csapatok feltétel nélküli kitakarodását tartalmazzák.
Bécsi tudósítónk érdekes riportban számolt be arról a beszélgetésről, amelyet egy hétfőn délután Budapestről érkezett fiatal orvossal folytatott. Összefoglalónkból közöljük a fiatal orvos legérdekesebb válaszait munkatársunk kérdéseire.
- Mi volt a délelőtti helyzet Budapesten?
- A fegyverek elnémultak. Tegnap dél óta szünetel a harc. A három nagy ellenállási pontot az ávósok, a szovjet tankok segítségével, felszámolták.
- Tegnap délutánig kik harcoltak, kik ellen Budapesten?
- Budapest népe harcolt az ávósok ellen. A honvédség nem áll a kormány oldalán. A kormány kizárólag az ávósokra támaszkodik. Tegnap dél óta némileg megváltozott a helyzet. Az ávósokat nemzeti külsőbe öltöztették, és kinevezték milíciának. Ők tartják fenn a rendet az új kormány nevében, a szovjet páncélosok segítségével.
- Hogyan látja Budapest népe a jövő kibontakozását?
- A jövő kibontakozásának fő nehézsége, hogy senki se hisz senkinek és semmiben. Nagy Imre és a kommunisták tökéletesen elvesztették hitelüket. Ha volna valaki, akiben a felkelők bíznak, az azonnal kiírhatná a szabad választásokat, amelyen valamennyi demokratikus párt önálló programmal indulhatna.
- Véleménye szerint hány százalékban szavazna bizalmat a magyar nép a kommunista jelölteknek?
Még fülembe cseng néhány felkelő szava, akik éppen erről a kérdésről vitatkoztak tegnap este Budapesten. Mi tőlünk - mondták - mondhatják a kommunisták, hogy Lenin élt, él, és élni fog. Mi ehhez csak annyit akarunk hozzátenni, de nem Magyarországon.
Szignál
Mai összefoglaló riportunk befejezéseként részletet hallottunk abból a beszélgetésből, amelyet bécsi munkatársunk egy Budapestről délben Bécsbe érkezett fiatal orvossal folytatott. Ezt megelőzően összefoglaltuk a magyarországi események nyugati visszhangját az elmúlt 24 órából.
Zene
Itt a Szabad Európa Rádiója, a Szabad Magyarország Hangja!
Információk
Adásba került | 1956-10-30 7:40 |
Hossz | 0:13:35 |
Cím | Rendkívüli riportsorozat a magyarországi események visszhangjáról - a nyugati fővárosokban működő tudósítóink jelentései |
Műsorkategória | Tudósítás |
Ismétlések |
1956-10-30 7:40 |
Szerkesztő | Hunyadi Katalin |